"PROJEKTOWANIE MOBILNYCH GIER MIEJSKICH NA PODSTAWIE LITERATURY - warsztaty dla młodzieży szkół średnich

Aktualności, Wtorek, 24 września 2019

Książnica Zamojska rozpoczyna realizację projektu Młodzież Aktywna Kulturowo - program aktywizacji młodzieży w bibliotece "MAK", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. We wtorek 24 września odbędą się pierwsze warsztaty dla młodzieży z cyklu Projektowanie mobilnych gier miejskich na podstawie literatury (dwa kolejne spotkania będą miały miejsce 30 września i 1 października). Warsztaty poprowadzą ekspertki w dziedzinie mobilnych gier miejskich i gamifikacji literatury, Alicja Krawczyńska i Joanna Szczygłowska, reprezentujące wrocławską firmę GoodBooks. Efektem końcowym będzie mobilna gra miejska, która powstanie w oparciu o kryminał Marcina Wrońskiego Kwestja krwi. Gra zostanie osadzona na Starym Mieście w Zamościu. Jej premiera, a zarazem finał naszego projektu odbędzie się 18 października. W rozgrywce będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 15 lat. Dla osób, które najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem przewidujemy atrakcyjne nagrody. Współorganizatorami imprezy finałowej są GoodBooks i Wydawnictwo W.A.B. Tego dnia zarówno młodzież zaangażowana w nasze przedsięwzięcie, jak i wszyscy miłośnicy kryminałów Marcina Wrońskiego, będą mogli również spotkać się z autorem i osobiście zadać mu kilka pytań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym przesięwzięciu.