OD ZACHWYTU ŚWIATEM TEATRU DO FASCYNACJI LITERATURĄ

Aktualności, Czwartek, 29 sierpnia 2019
OD ZACHWYTU ŚWIATEM TEATRU DO FASCYNACJI LITERATURĄ

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego
w Zamościu otrzymała dofinansowanie w wysokości 15.000,00 na realizację projektu Od zachwytu światem teatru do fascynacji literaturą ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Przedmiotem projektu jest organizacja cyklu spotkań z różnymi formami teatru dziecięcego (teatr lalkowy, teatr żywego aktora, teatrzyk walizkowy, teatrzyk KAMISHIBAI), warsztatów, wycieczek do bibliotek oraz konkursu. Przedsięwzięcie ma służyć promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta Zamość i powiatu zamojskiego. Liczymy, iż kontakt z tekstem literackim przełożonym na język teatru wzbudzi u dzieci pozytywne emocje i rozbudzi miłość do książek.

Adresatami projektu są dzieci w wieku przedszkolnym. Do udziału w nim mogą zgłaszać się placówki przedszkolne z terenu miasta i powiatu zamojskiego. Zgłoszenia, w tym telefoniczne i mailowe, przyjmują:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 ,tel. 84 62 711 54 wew. 29,
email: dzieciecy@biblioteka.zamosc.pl

Filia nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a tel. 84 639 87 19; email: filia1@biblioteka.zamosc.pl

Filia nr 2, ul. Wiejska 17 tel. 84 627 28 56 ; email: filia2@biblioteka.zamosc.pl

Filia nr 3, ul. Brzozowa 26a tel. 84 639 42 94; email: filia3@biblioteka.zamosc.pl

Filia nr 4, ul. Peowiaków 68 tel. 84 639 36 17; email: filia4@biblioteka.zamosc.pl

Filia nr 6, ul. Prusa 2 tel. 84 639 67 99. email: filia6@biblioteka.zamosc.pl

Realizacja właściwej części projektu rozpocznie się 13 września i potrwa do 4 grudnia 2019 r.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”

J. Kołtun

• 3.jpg.