Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - WRZESIEŃ 2019

Aktualności, Wtorek, 27 sierpnia 2019

1. Gustaw Herling – Grudziński – życie i twórczość – konkurs czytelniczy. Maj – Listopad.
     Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

2. Od zachwytu światem teatru do fascynacji literaturą – cykl spotkań, kierowanych do dzieci w wieku
    przedszkolnym (przedstawienia teatralne, zajęcia warsztatowe, wycieczki do bibliotek oraz konkurs).
    Sierpień – Grudzień. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

3. Mała książka – wielki człowiekogólnopolska kampania społeczna adresowana do dzieci w wieku
    przedszkolnym. Dla każdego z uczestników akcji przewidziano Wyprawkę Czytelniczą.
    Wrzesień. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20; Filia nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a; Filia nr 2, ul. Wiejska
    17; Filia nr 3, ul. Brzozowa 26a; Filia nr 4, ul. Peowiaków 68; Filia nr 6, ul. Prusa 2.

4. Międzynarodowy Dzień Urodywystawa online z cyklu Nieoczywiste wystawy rzeczywiste.
    1 – 30 września (http://biblioteka.zamosc.pl/page/17/galeria.html).

5. Kto Ty jesteś? Artyści i dzieci w dwugłosie o niepodległościwystawa przygotowana przez Fundację
    Czas Dzieci, prezentująca prace znanych artystów polskich.
    9 – 25 września. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

6. Zagroda sitarska – dzieje biłgorajskiego rzemiosławystawa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
    Wrzesień. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze.
    3 września, godz. 11.30. Dzienny Dom Senior +, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

8. Narodowe Czytanie 2019Nowele polskie – zamojska edycja ogólnopolskiej akcji promującej
    czytelnictwo.
    7 września, godz. 10.00. Schody Ratusza, Rynek Wielki w Zamościu (przy deszczowej pogodzie Sala
    Consulatus
).

9. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury DziecięcejOjce i Dziatki – zamojski dzień ogólnopolskiej
      akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, organizowany przez Fundację Czas Dzieci.
      14 września, godz. 10.00. W programie: warsztaty, spotkania oraz Ostry Dyżur Literacki.
      Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

10. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze.
      17 września, godz. 11.30. Dzienny Dom Senior +, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

11. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
      Rozmowa o książce peruwiańskiego pisarza Maria Vargasa Llosy Dzielnica występku.
      25 września, godz. 16.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

12. Projektowanie mobilnych gier miejskich na podstawie literatury. Warsztaty dla młodzieży szkół
      średnich –
zadanie realizowane w ramach projektu Młodzież Aktywna Kulturowo
      – program aktywizacji młodzieży w bibliotece „MAK” dofinansowano ze środków (Ministra Kultury
      i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).

24 września, godz. 9.00 – 14.30, pok. 9

30 września, godz. 9.00 – 14.30, pok. 9