Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - SIERPIEŃ 2019

Aktualności, Poniedziałek, 29 lipca 2019

1. Gustaw Herling–Grudziński – życie i twórczość – konkurs czytelniczy. Maj – listopad. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

2. Puchatkowe spotkania – zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami. Środa, godz. 11.00-13.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

3. Książka paszportem do świata – wakacyjne spotkania dla dzieci i młodzieży. 1 lipca – 31 sierpnia, każdy wtorek i czwartek, godz. 10.00 – 12.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20; Filia nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a; Filia nr 2, ul. Wiejska 17; Filia nr 3, ul. Brzozowa 26a; Filia nr 4, ul. Peowiaków 68; Filia nr 6, ul. Prusa 2.
Zajęcia realizowane w ramach projektu PoCiąg od Czytania.

4. Wakacyjna strefa gier i zabaw – zajęcia dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem gier planszowych, wielkoformatowych, PlayStation. Lipiec – sierpień, w każdą środę, godz. 10.00 – 12.00. Biblioteka Główna (Wypożyczalnia Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

5. Letnia Czytelnia Książek i Prasy, w programie m.in.: gry i zabawy, czytanie literatury, warsztaty kaligrafii. 3 lipca – 31 sierpnia. Rynek Wodny w Zamościu

środa – sobota, godz. 10.00 – 17.00

niedziela, godz. 11.00 – 15.00.

6. Wystawa rękodzieła artystycznego – prace osób zrzeszonych w Zamojskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 20 lipca – 20 sierpnia. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Od zachwytu światem teatru do fascynacji literaturą – cykl spotkań, kierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym (przedstawienia teatralne, zajęcia warsztatowe, wycieczki do bibliotek oraz konkurs). Sierpień – grudzień. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

8. „Światowy Dzień Komara” – wystawa online z cyklu „Nieoczywiste wystawy rzeczywiste”. 1 – 31 sierpnia http://biblioteka.zamosc.pl/page/5681

9. Robinsonady – wystawa zorganizowana z okazji 300. rocznicy wydania „Przypadków Robinsona Crusoe” Daniela Defoe. 1 – 31 sierpnia. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

10. Książnica Zamojska na Festiwalu Stolica Języka Polskiego, w programie:

„O Zamościu i Roztoczu” – zajęcia dla dzieci

Wstęp do historii języków słowiańskich: staro-cerkiewno-słowiański – Nina Palińska

Panie Michale, fantastyka czyli Jeden z Dziewięciu – konkurs z „Fantastyki” z nagrodami – Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”

Warsztaty kaligrafii europejskiej, prowadzi Michał Herda

„Chrzęści, syczy, szumi” – łamańce językowe głośno czytane – czytają członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.

11 sierpnia, godz. 10.00 – 18.30. Zespół Staromiejski w Zamościu.

11. Powstanie Zamojskie 1942-1944 – wystawa realizowana w ramach 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego Spotkania z historią. 12 sierpnia – 31 sierpnia. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.