MŁODZIEŻ AKTYWNA KULTUROWO – program aktywizacji młodzieży w bibliotece MAK

Aktualności, Poniedziałek, 1 lipca 2019
MŁODZIEŻ AKTYWNA KULTUROWO – program aktywizacji młodzieży w bibliotece MAK

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu pozyskała z budżetu państwa dotację w wysokości 18 tys. zł na realizację mobilnej gry miejskiej
w aplikacji Action Truck. Projekt „Młodzież Aktywna Kulturowo – program aktywizacji młodzieży
w bibliotece MAK”
, z którym biblioteka aplikowała w listopadzie 2018 r. o środki z Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
, otrzymał dostateczną ilość punktów zespołu oceniającego i w niedługim czasie, rozpocznie się  jego realizacja.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zrealizujemy cykl warsztatów dla młodzieży z gamifikowania literatury
i tworzenia gier mobilnych. Efektem końcowym będzie nowa, napisana przez uczestników warsztatów, mobilna gra miejska. Już dziś możemy zdradzić, że będzie to gra kryminalna. Podczas uroczystego finału zaprosimy mieszkańców miasta do wspólnych rozgrywek. Dla osób, które najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem przewidziane będą nagrody. Zaczynamy we wrześniu. Szczegóły już wkrótce!

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

• mkidn.jpg.

• kultura_dostepna.jpg.