Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - CZERWIEC 2019

Aktualności, Piątek, 31 maja 2019

1. Gustaw Herling–Grudziński – życie i twórczośćkonkurs czytelniczy. Maj – listopad.
    Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

2. Cztery Pory Rokuwystawa pokonkursowa, czynna do 28 czerwca.
    Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

3. Jan Paweł II  – 20. rocznica pobytu w Zamościuekspozycja jubileuszowa. 1 – 30 czerwca.
    Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

4.  „Światowy Dzień Środowiska”wystawa online. 1 – 30 czerwca.

5. Sportowcy czytają dzieciom - wychowanie przez sport i czytanie obchody XVII Ogólnopolskiego
    Tygodnia Czytania Dzieciom
. 1 – 9 czerwca.
    Biblioteka Główna i filie biblioteczne.
    W programie:
    Zamojscy sportowcy czytają dzieciom, Co w trawie piszczy – spektakl teatralny, zajęcia plastyczne, gry
    i zabawy.

6. Biblioteka Szymona Szymonowicawystawa z kolekcji Księgozbioru Klemensowskiego Rodziny
    Zamoyskich
. 3 – 14 czerwca,
    Biblioteka Główna (Czytelnia), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Mój komiksowy światwystawa prac artystycznych Wojciecha Fostakowskiego. 4 – 29 czerwca.
    Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

8. Niecodzienni goście – zwierzęta widziane z okien biblioteki wystawa. 4 – 29 czerwca.
    Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

9. Biblioteczne spotkanie czwartkowe dla osób niewidomych i słabowidzących. 6 czerwca, godz. 10.00.
    Punkt Biblioteczny, ul. Spadek 35 w Zamościu.

10. Moniuszko jakiego nie znacielekcja dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno –
      Wychowawczego w Zamościu. 7 czerwca, godz. 9.00.
      Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

11. Literatura włoska zaprasza (spotkania realizowane w ramach Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte,
      cultura, musica e…”
). Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.
      W programie czytanie literatury włoskiej:

Eco Umberto, Boccaccio Giovanni, Machavielli Niccolo, Alberto Moravia (3 czerwca, godz. 11.20)

Pod włoskim niebem: Sycylia, Toskania, Rzym - zaprasza Frances Mayes, Marlena de Blasi, Elena
   Ferrante
(5 czerwca, godz. 10.00)

Bohaterowie dziecięcy znani i nieznani: Pinokio, Gelsomino, Pisarczyk (7 czerwca godz. 10.00)

Amore, Amore! Miłość po włosku, czyli Francesco Petrarca, Federico Moccia, Alessandro D’Avenia

(4 czerwca, godz. 11.30, Dzienny Dom Senior +, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu)

12. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze. 18 czerwca, godz. 11.30.
      Dzienny Dom Senior +, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

13. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
      Ignacy Jan Paderewski wirtuoz, kompozytor i mąż stanu  – wykład Michała Piroga.
      26 czerwca, godz. 16.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.