CZTERY PORY ROKU w bibliotece

Aktualności, Piątek, 10 maja 2019
CZTERY PORY ROKU w bibliotece

Biblioteka jest miejscem, w którym mogą spotkać się wszyscy: młodsi i starsi, osoby zdrowe i niepełnosprawne, miłośnicy literatury, ale też muzyki, filmu czy malarstwa. To miejsce rozwoju inicjatyw, dzięki którym możemy odkrywać i rozwijać swoje pasje, a także dzielić się nimi z innymi. Taki cel przyświecał również konkursowi literacko-plastycznemu Cztery pory roku, który był skierowany do osób starszych, niepełnosprawnych oraz innych zagrożonych wykluczeniem społecznym. 9 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wydawałoby się całkiem zwyczajna Galeria Ekslibris zamieniła się w gwarne miejsce, pełne uśmiechniętych twarzy i prawdziwych dzieł sztuki. Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej części laureaci z wypiekami na twarzy wypatrywali swoich prac na wystawie. Poza dumnymi i wzruszonymi rodzicami, opiekunami oraz przejętymi finalistami na podsumowaniu pojawili sponsorzy oraz przedstawiciele komisji oceniającej prace.

Wydarzenie uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10. Mali artyści zabrali zgromadzonych na krótki spacer w asyście zmieniających się pór roku. Były więc zabawne wierszyki oraz rytmiczne piosenki, które porwały publiczność do wspólnej zabawy. Widownia podziękowała artystom gromkimi brawami.

I wreszcie nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali: wręczenie nagród i dyplomów. Uśmiech na twarzach laureatów, ich entuzjazm i wdzięczność za docenienie wysiłku włożonego w stworzenie utworów literackich i plastycznych były najlepszymi dowodami na to, że takie inicjatywy mają sens. Kiedy skończyła się oficjalna część podsumowania wszyscy mogli w szerszym gronie – przy ciastku i kawie – wymienić się doświadczeniami, odczuciami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

A jaka jest Wasza ulubiona pora roku? Od teraz nie musicie już wybierać! W Książnicy Zamojskiej możecie bowiem spotkać wszystkie cztery pory roku w jednym miejscu. Wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii, gdzie do 28 czerwca będzie czynna wystawa stanowiąca zwieńczenie konkursu literacko - plastycznego Cztery pory roku. Znajdziecie tu utwory literackie oraz prace plastyczne wykonane przeróżnymi technikami. Więcej Wam nie zdradzimy. Zainteresowanych zapraszamy na wystawę!

Marlena Jarosz

Galeria zdjęć: TUTAJ