Kolekcja zakładek książkowych

Aktualności, Środa, 24 kwietnia 2019
Kolekcja zakładek książkowych

Wystawa prezentuje zbiory zakładek gromadzonych przez 10 lat w Książnicy Zamojskiej. Wszystko zaczęło się od wizyty grupy bibliotekarzy na Targach Książki w Krakowie w 2009 roku. Potem bibliotekarze odwiedzający inne biblioteki, księgarnie, targi książki, uczestniczący w szkoleniach, wycieczkach dokładali do kolekcji kolejne egzemplarze. Część kolekcji to dary od czytelników, zakładki wykonywane przez dzieci podczas zajęć bibliotecznych. Sporo egzemplarzy pochodzi z książek, które sam wydawca zaopatrzył w zakładki.
    Wystawa liczy sobie 1250 zakładek, ułożonych tematycznie: religijne, szkolne, prozdrowotne, poświęcone księgarniom, wydawnictwom, czytelnictwu, bibliotekom, wydarzeniom związanych z książką, promujące literaturę dziecięcą, młodzieżową oraz tę dla dorosłych.
        Jest także koszyk z zakładkami przeznaczonymi dla czytelników.
        Ekspozycja czynna od 23 kwietnia do 31 maja.

Galeria zdjęć:
TUTAJ