23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Aktualności, Środa, 24 kwietnia 2019
23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Będzie to okazja do wspólnego świętowania. W programie zaplanowane zostały m.in. spotkania z autorem i wydawcą oraz ze specjalistą w zakresie prawa autorskiego. Na czytelników czekają też atrakcje.

W programie:

• „Prawo autorskie zmiany związane z wprowadzaniem dyrektywy Acta2” - spotkanie z prawnikiem.
    24 kwietnia 2019, godz. 10.30, Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.
  • „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”happening. Organizator - Filia Biblioteczna nr 4,
    ul. Peowiaków 68a. 24 kwietnia 2019, godz. 10.30, Rynek Wielki w Zamościu.
  • „Krótka historia książki i bibliotek” - prelekcja dla podopiecznych ŚDS w Zamościu.
    25 kwietnia 2019, godz. 11.00, Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Sadowa 51A w Zamościu.
  • „Biblioteka w rękach Sieka” - 25 - 26 kwietnia 2019, Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu

- godz. 9.00 i 11.00 - spotkania autorskie dla dzieci z Jarosławem Siekiem

- godz. 14.00 - 19.00 - popołudniowe spotkania z Jarosławem Siekiem i wydawcą Andrzejem Ziomkiem
  (rozmowy z autorem i wydawcą, konkursy, możliwość zakupu książek z autografem).

Zapraszamy także do obejrzenia wystaw w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20)

• „Bombajka dzieciom” - z okazji 10-lecia działalności regionalnego wydawnictwa „BomBajka”
  • „Biblioteczna wystawa zakładek książkowych”.