Wystawa Celtyckie Odrodzenie - Celtic Revival

Aktualności, Czwartek, 13 grudnia 2018
Wystawa Celtyckie Odrodzenie - Celtic Revival

Od 14 grudnia 2018 r.
w Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego, ul. Kamienna 20 w Zamościu (Galeria Ekslibris) prezentowana jest wystawa pt. Celtyckie Odrodzenie - Celtic Revival.
        Ekspozycja, przygotowana przez Fundację Kultury Irlandzkiej, jest poświęcona ruchowi kulturalnemu w Irlandii, jaki zrodził się i rozwinął ma przełomie XIX i XX w. i który przyczynił się do odrodzenia narodowej i kulturowej świadomości Irlandczyków oraz odzyskania niepodległości przez ten kraj.
       Wystawa przypomina czołowe postacie Odrodzenia Irlandzkiego (m.in. dramatopisarkę Isabellę Augustę Gregory; poetę, prozaika i dramaturga Johna Millingtona Syngea; laureata Nagrody Nobla, poetę i filozofa Williama Butlea Yeatsa) oraz ich wysiłki na rzecz odbudowywania tożsamości kulturowej, języka irlandzkiego i tradycji celtyckich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania ekspozycji (trwającej do 14 stycznia 2019 r.) w godzinach otwarcia biblioteki.