Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - LISTOPAD 2018

Aktualności, Wtorek, 30 października 2018

1. Czytam i rysuję z energią - kontynuacja kolejnej edycji akcji czytelniczo-edukacyjnej dla najmłodszych,
    propagującej wiedzę o energii elektrycznej i jej znaczeniu w życiu codziennym, październik - grudzień
    2018.
Akcja realizowana przez Odział dla Dzieci i Młodzieży oraz biblioteki filialne, we współpracy
    z zamojskimi przedszkolami i w partnerstwie z PGE Dystrybucja S. A. Oddział Zamość.

2. Czasopisma regionalne w okresie międzywojennym - wystawa. 1 - 30 listopada.
    Biblioteka Główna (hol na parterze), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

3. Historia Polski w barwnych odsłonach - cykl zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
    Biblioteka Główna (Odział dla Dzieci i Młodzieży), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

4. Drogi do niepodległości - wystawa. 5 - 30 listopada.

Biblioteka Główna (Odział dla Dzieci i Młodzieży), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

5. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze. 6 listopada, godz. 10.00.
    Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

6. Słowem i pieśnią o Niepodległej - spotkanie czwartkowe niewidomych i słabowidzących.
    8 listopada, godz. 10.00. Punkt Biblioteczny, ul. Spadek 41 w Zamościu.

7. Podsumowanie e-konkursu Zamojscy Twórcy Niepodległości. 9 listopada godz. 13.00.
    Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu. W programie m.in. ogłoszenie wyników,
    wręczenie nagród oraz montaż słowno-muzyczny Dziękujemy Ci Polsko.

8. Niepodległa 1918 - 1939 - wystawa ze zbiorów Książnicy Zamojskiej. 10 listopada - 10 grudnia.

Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris ), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

9. „BiblioTEKA NIEPODLEGŁOŚCI” - wydanie jednodniowej gazety jubileuszowej. 11 listopada.

Wydawca: Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.

10. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze. 20 listopada, godz. 10.00.
      Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

11. Podróże literackie i filmowe z Masternakiem – spotkanie autorskie (ze Zbigniewem Masternakiem).
     20 listopada, godz. 11.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

12. Czytanie (z podziałem na role) dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

22 listopada, godz. 18.00. Centrum „Synagoga”, ul. Pereca 14 w Zamościu.
      Organizatorzy wydarzenia:
      Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego oraz
      Centrum „Synagoga” w Zamościu.

13. Dyskusyjny Klub Książki - rozmowa o nagrodzonej książce Marcina Wichy Rzeczy, których nie
      wyrzuciłem
. 28 listopada, godz. 16.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.