Uskrzydleni. (Nie)widzialna depresja – wystawa.

Aktualności, Czwartek, 20 września 2018
Uskrzydleni. (Nie)widzialna depresja – wystawa.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy: Uskrzydleni. (Nie)widzialna depresja.

Prezentowana będzie od 20 września do 31 października 2018 r.

Ekspozycja pokazuje publikacje i materiały dotyczące zaburzeń depresyjnych. Inspirowana jest działalnością "Porcelanowych Aniołków", czyli ludzi, którzy zetknęli się z problemem depresji i wychodząc naprzeciw ogromnego zapotrzebowania na informacje o tej chorobie, założyli portal internetowy. Witryna pozwala poznać przyczyny, objawy i drogi do pokonania depresji. Jednym z przedsięwzięć "Porcelanowych Aniołków" była wystawa: Uskrzydleni. (Nie)widzialna depresja. Jest to ekspozycja zdjęć fotografów z całej Polski, przedstawiających różne oblicza zaburzeń depresyjnych u nastolatków. Wystawa pokazana została m.in. w warszawskim Domu Kultury Śródmieście – Scena na Smolnej.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę o depresji do zapoznania się z portalem. Jego twórcy poza wiedzą praktyczną o chorobie, dają nadzieję i pokazują, że można z nią wygrać.