Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - WRZESIEŃ 2018

Aktualności, Niedziela, 2 września 2018

1. Pamiętajmy o Herbercie - konkurs czytelniczy, trwający do 30 września. Informacje i Kupony konkursowe dostępne we wszystkich działach Biblioteki Głównej oraz w filiach bibliotecznych.

2. Opowiem Ci o Polsce- wystawa pokonkursowa czynna do 12 września, Biblioteka Główna (hol I p.), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

3.  Naszywki lotnicze - wystawa eksponatów ze zbiorów czytelnika biblioteki Arkadiusza Jakubowskiego. 1 - 29 września. Biblioteka Główna (Oddział dla Dzieci i Młodzieży), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

4. Uskrzydleni. (Nie)widzialna depresja wystawa. 20 września - 31 października. Biblioteka Główna (hol I p.), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

5. Spotkanie czwartkowe dla osób niewidomych i słabowidzących. 6 września godz. 10.00, Punkt Biblioteczny, ul. Spadek 35 w Zamościu.

6. Zamojskie sylwetki Niepodległej 1918 - wystawa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 "Niepodległa dla wszystkich". 7 - 30 września 2018 r. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Narodowe Czytanie 2018 - Stefan Żeromski „Przedwiośnie” - zamojska edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. 8 września, godz. 10.00. Schody Ratusza, Rynek Wielki w Zamościu (przy deszczowej pogodzie Sala Consulatus).

8. Poczet Ordynatów Zamoyskich. Sylwetki właścicieli Ordynacji Zamojskiej - pogadanka w ramach Bibliotecznych spotkań senioralnych poświęconych rozmowom o literaturze. 11 września, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

9. Iluminacja, dzieła natury - Roztocze - wystawa fotografii Bartosza Dybowskiego. 10 - 30 września. Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

10. Panie Zamoyskie, czyli żony zamojskich ordynatów - pogadanka w ramach Bibliotecznych spotkań senioralnych poświęconych rozmowom o literaturze. 25 września, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

11. Plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - historyczno-literacki spacer Śladami Zamojskich Twórców Niepodległości. 19 września 2018 r., godz. 16.00.

12. Zamojscy Twórcy Niepodległości - e-konkurs dla dzieci i młodzieży. 24 września - 8 października. Biblioteka Główna oraz filie biblioteczne Książnicy Zamojskiej.