Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - CZERWIEC 2018

Aktualności, Wtorek, 29 maja 2018

1. Poezja jako obowiązek - wystawa z okazji Roku Herberta, czynna do 7 czerwca.
    Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

2. Serie wydawnicze dla dzieci - wystawa. 1 - 30 czerwca.
    Biblioteka Główna (Oddział dla Dzieci i Młodzieży), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

3. CZYTANIE ŁĄCZY - obchody XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 2 - 10 czerwca.
    Biblioteka Główna i filie biblioteczne.
    W programie m.in.:
    głośne czytanie książek dzieciom, warsztaty biblioterapeutyczne, zajęcia plastyczne, uroczysty finał
    plastycznego konkursu rodzinnego „Bohaterowie polskich bajek, baśni i legend”

(5 czerwca, godz. 16.30), wystawa pokonkursowa.

4. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze. 5 czerwca, godz. 10.00.
    Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

5. Spotkanie czwartkowe dla osób niewidomych i słabowidzących. 7 czerwca godz. 10.00.
    Punkt Biblioteczny, ul. Spadek 35 w Zamościu.

6. Spotkanie autorskie z Ivo Vuco, pisarzem, scenarzystą, autorem, m.in. biograficznej książki „Złodzirej”

o Grzegorzu Stelmaszewskim. 7 czerwca, godz. 16.00.
    Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Opowiem ci o Polsce - wystawa pokonkursowa. 6 czerwca - 12 września.
    Biblioteka Główna (hol I p.), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

8. NOC BIBLIOTEK 2018 - zamojskie obchody ogólnopolskiej akcji ph. „Rzeczpospoczyta”.
    8 czerwca, godz. 18.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.
    W programie m.in.:
    prelekcje: Jak wychować kreatywne dziecko, Maurycy Zamoyski i jego czasy, koncert pieśni
    patriotycznych, program słowno-muzyczny Dziś szybuję pośród chmur, turniej gier planszowych,
    zabawy edukacyjne dla dzieci.

9. Wystawa kolekcjonerska JAN PAWEŁ II - ŚWIĘTY NASZYCH CZASÓW. 12 - 30 czerwca.
    Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

10. Opowiem ci o Polsce - podsumowanie konkursu regionalnego dla osób niepełnosprawnych.
      13 czerwca, godz. 11.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

11. Wędrówki po szlakach Roztocza - podsumowanie regionalnego konkursu ekologicznego.
      15 czerwca, godz. 10.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.
      W programie wręczenie nagród i wyróżnień oraz wernisaż wystawy pokonkursowej.

12. Wędrówki po szlakach Roztocza - wystawa pokonkursowa. 15 czerwca - 31 lipca.
      Biblioteka Główna (hol dolny), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

13. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze. 19 czerwca, godz. 10.00.
      Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

14. VIII Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Pamięci Jana Pawła II. Zamość, 22 - 24 czerwca.
      Drugi dzień konferencji (23 czerwca, godz. 8.00 - 18.00) odbędzie się w Książnicy Zamojskiej,
      ul. Kamienna 20 w Zamościu (w programie m.in. otwarcie wystawy, wykład inauguracyjny
      i referaty programowe, stoisko okolicznościowe Poczty Polskiej S.A.).

15. Zdumiewający świat przyrody - spotkanie z cyklu Rozmowy o książce. 28 czerwca, godz. 15.00.
      Filia Biblioteczna nr 4 (spotkanie w Klubie Seniora Pogodna Jesień, ul. Peowiaków 62 w Zamościu).