Grant dla biblioteki

Aktualności, Czwartek, 19 kwietnia 2018

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu pozyskała z budżetu państwa dotację w wysokości 140 tys. zł na modernizację infrastruktury sieciowo-komputerowej biblioteki. Projekt „Innowacja i informatyzacja jako podstawowe narzędzie w katalogu ofertowym dla użytkowników biblioteki”, z którym biblioteka aplikowała w styczniu 2018 r. o środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymał dostateczną ilość punktów zespołu oceniającego i w niedługim czasie, tj. po podpisaniu stosownej umowy rozpocznie się realizacja zadania.
     Dzięki pozyskanym funduszom w bibliotekach nastąpi wymiana sprzętu komputerowego oraz doposażenie w nowoczesne urządzenia multimedialne wraz z oprogramowaniem, wykorzystywane w pracy z czytelnikiem i użytkownikiem bibliotek.

Halina Zielińska
Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa