"Kamień smoczy. Historia pewnej mistyfikacji medycznej" - spotkanie autorskie z MARKIEM SIKORSKIM.

Aktualności, Piątek, 20 kwietnia 2018

23 kwietnia o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się spotkanie autorskie z Markiem Sikorskim, historykiem sztuki, dr. nauk humanistycznych z zakresu historii, publicystą, autorem książek, organizatorem wystaw muzealnych. Jego pasją jest między innymi zgłębianie tajemniczych zjawisk w historii, w tym związanych ze smokami. Podczas spotkania opowie m.in. o najsłynniejszym panaceum medycznym - smoczym kamieniu, który, w dawnych czasach, uznawany był za najskuteczniejsze lekarstwo na różne choroby i dolegliwości.
     Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie i rozmowę wokół tematu z literatury, mitologii i medycyny. Podczas spotkania, odbywającego się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, możliwość nabycia książek z autografem.