Gratka dla miłośników JEŻYCJADY

Aktualności, Piątek, 20 kwietnia 2018
Gratka dla miłośników JEŻYCJADY

Książnica Zamojska przystępuje do zainicjowanej przez wydawnictwo Akapit Press akcji czytelniczej, jaką jest II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Dla fanów sagi przygotowaliśmy szereg atrakcji, a do głośnego czytania jej fragmentów zaprosiliśmy znane i lubiane osoby z Zamościa.

Oto harmonogram naszych imprez:

13.04.2018 r. godz. 9.00 – spotkanie organizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Fragmenty Jeżycjady czytać będzie popularna pisarka Monika Rebizant-Siwiło.

20.04.2018 r. godz. 10.00 – impreza przygotowana dla uczniów Zespołu Szkół Społecznych. Gościem będzie Marta Pfeifer – radna Rady Miasta Zamość wraz z córką Pauliną.

20.04.2018 r. godz. 17.00 – otwarte spotkanie dla wszystkich sympatyków twórczości Małgorzaty Musierowicz organizowane we współpracy z Zamojskim Domem Kultury. Fragmenty Jeżycjady czytać będą: Marek Gajewski – Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość, Małgorzata Bzówka – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, Marian Puszka – komendant Straży Miejskiej w Zamościu, Janina Gąsiorowska – przewodnicząca Zarządu Osiedla Orzeszkowej-Reymonta, Marta Czerwieniec – instruktor Zamojskiego Domu Kultury, Kacper Gąska - uczeń klasy Va Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu - laureat Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Obok czytania przewidujemy rysowanie bohaterów Jeżycjady, zagadki literackie, rozmowy o książkach Małgorzaty Musierowicz. A wszystko to w miłej atmosferze, przy herbacie i ciastkach.

Wszystkie spotkania odbędą się przy ulicy Kamiennej 20, która na chwilę zmieni adres na Roosvelta 5.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 84-62-711-54 wew. 29.