Seminarium ZMIANY WIZERUNKOWE INSTYTUCJI PUBLICZNEJ... oraz promocja wydawnictw

Aktualności, Poniedziałek, 6 listopada 2017
Seminarium ZMIANY WIZERUNKOWE INSTYTUCJI PUBLICZNEJ... oraz promocja wydawnictw

16 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się seminarium „Zmiany wizerunkowe instytucji publicznej na przykładzie urzędu statystycznego i bibliotek samorządowych” poświęcone problematyce infrastrukturalnej instytucji publicznych jakimi są m.in biblioteki. Przedsięwzięcie jest wspólnie realizowanym zadaniem przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Urząd Statystyczny w Lublinie i ma na celu pokazanie zmian jakie nastąpiły w ostatnim czasie w architekturze i wyposażeniu obiektów bibliotecznych woj. lubelskiego oraz jak zmiany te wpłynęły na funkcjonalność tych placówek.
     Podczas seminarium odbędzie się też prezentacja najnowszych wydawnictw US w Lublinie oraz Książnicy Zamojskiej, w tym promocja książki prof. dr hab. Haliny Wiśniewskiej Medycyna w nowo powstałym Zamościu i zielnik lekarski Jana Ursyna.

Program seminarium:

- Medycyna w nowo powstałym Zamościu i zielnik lekarski Jana Ursyna - prezentacja książki,

- Nowe metody gromadzenia i rozpowszechniania danych statystycznych, Sławomir Dziaduch,
  Urząd Statystyczny w Lublinie,

- Remonty i modernizacje bibliotek publicznych województwa lubelskiego w latach 2010-2017,

Paweł Kordybacha, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie,

- Modernizacje bibliotek powiatu zamojskiego w ostatnim dziesięcioleciu, Danuta Zwolińska,
  Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu,

- Biblioteka u Kazimierza - nowa przestrzeń, nowe możliwości, Wanda Trójczak, Marta Frączek,
  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. K. Zielińskiego w Modliborzycach,

- Inwestycje biblioteczne na terenie gminy Zamość, Elżbieta Stankiewicz,
  Biblioteka Publiczna Gminy Zamość,

- Biblioteka dobrze zaprojektowana, arch. Sabina Mazurek projektantka aranżacji w bibliotekach,

- Prezentacja wydawnictw Urzędu Statystycznego w Lublinie Oddział w Zamościu.

przygotowała:
H. Zielińska