Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - PAŹDZIERNIK 2017

Aktualności, Poniedziałek, 25 września 2017

1. Fascynujący świat starych temperówek - wystawa mosiężnych temperówek ze zbiorów Alicji Juszczak

oraz grafik Łukasza Siatkowskiego, czynna do 31 października.

Biblioteka Główna (Oddział dla Dzieci i Młodzieży), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

2. IX edycja akcji czytelniczo-edukacyjnej dla dzieci Czytam i rysuję z energią.
    1 października - 15 grudnia.
    Oddział dla Dzieci i Młodzieży
oraz filie biblioteczne nr 1, 2, 3, 4, 6 Książnicy Zamojskiej.

3. Bolesław Leśmian (1877-1937) - jeden z najwybitniejszych liryków polskich okresu międzywojennego

(140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci poety) - wystawa ze zbiorów Książnicy Zamojskiej.
   2 - 31 października. Biblioteka Główna (hol dolny), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

4. Tadeusz Kościuszko - człowiek idei wolnej Ojczyzny - wystawa ze zbiorów Księgozbioru
    Klemensowskiego Rodziny Zamoyskich z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.
    4 października - 30 listopada 2017 r. Biblioteka Główna (Czytelnia), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

5. Ja i mój świat. Barwy autyzmu - wystawa na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.
    5 października - 15 grudnia 2017 r. Biblioteka Główna (hol I p.), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

6. Dom to nie miejsce, lecz stan - spotkanie literackie niepełnosprawnych twórców.

6 października godz. 11.00. Biblioteka Główna (Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych),
    ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Cyprian Kamil Norwid - poeta osobny - pogadanka o życiu i twórczości pisarza.
    10 października, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

8. Rok Bolesława Leśmiana w Książnicy Zamojskiej.

12 października, godz. 16.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu. W programie:

- podsumowanie działań bibliotecznych na rzecz popularyzacji Roku Bolesława Leśmiana w Zamościu,

- Fizyka i metafizyka Bolesława Leśmiana. Z Tomaszem Jastrunem o poezji i nie tylko,

- ogłoszenie wyników konkursu W kręgu życia i twórczości Bolesława Leśmiana,

- wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Gnyp „Łąka”, dedykowanej Leśmianowi.

9. Wystawa malarstwa „Łąka” Elżbiety Gnyp.
    12 października - 12 listopada. Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

10. Przyczyny upadku I Rzeczpospolitej - pogadanka na podstawie książki Jeremy Maciszewskiego.
    24 października, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

11. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

25 października, godz. 16.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

12. Barwy autyzmu - seminarium z cyklu Budowanie przyjaznego świata dla osób niepełnosprawnych.
    27 października, godz. 11.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.