Zdzisław Witwicki ? ilustracje

Aktualności, Środa, 6 sierpnia 2008
Zdzisław Witwicki ? ilustracje
Od 28 lipca w Galerii Ekslibris (II p.) oglądać można wystawę Zdzisław Witwicki – ilustracje. Na wystawie wyeksponowano ponad 80 prac autora z jego przebogatej kolekcji. Witwicki - nestor polskiej ilustracji książkowej, wieloletni redaktor artystyczno - graficzny w Instytucie Wydawniczym Nasza Księgarnia jest twórcą ilustracji do ponad 70 książek dla dzieci i młodzieży, kilkuset ilustracji i okładek do czasopism dziecięcych Miś, Świerszczyk, Płomyk i Płomyczek.
Na wystawie można podziwiać ilustracje do książek i pojedynczych utworów Hanny Łochockiej, Marii Krüger, Lucyny Krzemienieckiej, Tadeusza Kubiaka Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej oraz wielu innych polskich klasyków literatury.
Wystawa, której autorem i komisarzem jest pani Grażyna Szpyra trwać będzie w Książnicy Zamojskiej do 25 sierpnia 2008 r.