Narodowe Czytanie 2017 w Zamościu. STANISŁAW WYSPIAŃSKI „WESELE”

Aktualności, Piątek, 1 września 2017
Narodowe Czytanie 2017 w Zamościu. STANISŁAW WYSPIAŃSKI „WESELE”

2 września, podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej NARODOWE CZYTANIE, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz upowszechnianie największych dzieł literatury polskiej. Podczas tegorocznego wydarzenia zapraszamy do wspólnej lektury dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.
     Organizatorem zamojskiej akcji jest Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, Lubelskie Kuratorium Oświaty - Delegatura w Zamościu oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Oddział w Zamościu. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali BWA Galeria Zamojska oraz Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna z Zamojskiego Domu Kultury.
    W Czytaniu udział wezmą m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz Miasta, szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czytelnicy biblioteki.
     Rozpoczynamy o godz. 12.00 na Rynku Wielkim w Zamościu (na schodach Ratusza), a w razie niepogody, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu (ul. Kościuszki 5).
    Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnego przeżywania tej barwnej lektury. Doceńmy piękną polszczyznę utworu, jego wyjątkową scenerię i bogactwo odniesień, a także różnorodność postaci literackich wykreowanych przez Wyspiańskiego.
     Przynieśmy ze sobą własne książki, zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.
      Narodowe Czytanie odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Zamojską edycję, opieką medialną objął portalzamojski.pl

przygotowała:
H. Zielińska