Zamojskie Czytanie Leśmiana

Aktualności, Piątek, 28 lipca 2017
Zamojskie Czytanie Leśmiana

W sobotę, 5 sierpnia o godz. 11.00, na dziedzińcu SYNAGOGI (ul. Pereca 14 w Zamościu) rozpocznie się Zamojskie Czytanie Leśmiana. W plenerowym, aktywnym spotkaniu z najpiękniejszymi utworami tego wyśmienitego poety, związanego z Zamościem, zapowiedzieli swój udział m.in. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, przedstawiciele Rady Miasta Zamość, miejskich instytucji kultury, Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dziennikarze, czytelnicy biblioteki i miłośnicy poezji Leśmiana. Oprawę muzyczną wydarzenia przygotowała zamojska grupa muzyczna „Ofensywa Brunetów”.

Organizatorami Czytania, odbywającego się w ramach obchodów Roku Bolesława Leśmiana w Zamościu są Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego oraz Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu.

przygotowała:
Halina Zielińska