Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - SIERPIEŃ 2017

Aktualności, Czwartek, 27 lipca 2017

1. W kręgu życia i twórczości Bolesława Leśmiana - konkurs czytelniczy trwający do 30 września 2017. Biblioteka Główna (Wypożyczalnia Główna), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

2. My się latem nie nudzimy, pośród książek się bawimy - wakacyjny cykl spotkań dla dzieci i młodzieży (w ramach programu Rozczytane Miasto) odbywających się we wtorki i czwartki od godz. 10.00 w następujących placówkach:

- Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu

- Filia Biblioteczna nr 1, ul. Wyszyńskiego 51 a w Zamościu

- Filia Biblioteczna nr 2, ul. Wiejska 17 w Zamościu

- Filia Biblioteczna nr 3, ul. Brzozowa 26 a w Zamościu

- Filia Biblioteczna nr 4, ul. Peowiaków 68 a w Zamościu

- Filia Biblioteczna nr 6, ul. B. Prusa 2 w Zamościu

- Centrum Informacji Ekologicznej i Mediateka (ul. Kamienna 20) - zajęcia „Wakacyjna wyprawa” w każda środę w g. 11.00-12.30

3. Dzikie zwierzęta Roztocza - wystawa pokonkursowa czynna do 31 sierpnia. Biblioteka Główna (hol dolny), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

4. Zamojskie Czytanie Leśmiana - akcja promująca czytelnictwo, w ramach obchodów Roku Bolesława Leśmiana w Zamościu, 5 sierpnia, godz. 11.00 dziedziniec synagogi, ul. Pereca 14 w Zamościu.

5. III Przegląd Fotografii Zamojskiej - wystawa pokonkursowa. 1 - 31 sierpnia. Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

6. Słów kilka o Leśmianie - wystawa czynna do 30 września. Biblioteka Główna (Czytelnia), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Brat Albert Chmielowski - dobry jak chleb - wystawa. 1 sierpnia - 30 września. Biblioteka Główna (hol I piętro), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

8. Papusza - cygańska poetka - pogadanka dla seniorów na temat życia i twórczości Bronisławy Wajs. 1 sierpnia, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

9. Zygmunt Klukowski - lekarz i kronikarz Zamojszczyzny - prelekcja dla seniorów. 29 sierpnia, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior Wigor, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.