VII Zamojski Festiwal Książki

Aktualności, Wtorek, 9 maja 2017
VII Zamojski Festiwal Książki

W dniach 10 - 12 maja 2017 r. Książnica Zamojska im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na VII Zamojski Festiwal Książki, odbywający się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.
     Po raz kolejny zachęcamy wszystkich - dzieci, młodzież, osoby dorosłe do wzmożonej „książkowej” aktywności - poznawania literatury, warsztatu pisarza, piękna i bogactwa języka polskiego, a nade wszystko odwiedzania i korzystania z zasobów zamojskich bibliotek.
   Podczas tegorocznej edycji Festiwalu uwagę czytelników kierujemy głównie na twórczość pisarzy i publicystów związanych z regionem. Zaplanowane zostały spotkania z autorami i prezentacje ich najnowszych książek, koncert literacko-muzyczny, spotkania dla dzieci, quizy, kiermasz starej książki oraz wystawy.
   Tradycyjnie, szczególne wyróżnienia mamy dla najaktywniejszych czytelników oraz osób i instytucji lobbujących na rzecz Książnicy Zamojskiej. Zostaną wręczone podczas uroczystego spotkania festiwalowego.
     Mamy również bezcenną ofertę dla osób, którzy zechcą uregulować swoje zobowiązania wobec biblioteki wynikające z nieterminowego zwrotu wypożyczonych zbiorów. Ogłaszamy dla nich książkową abolicję, która potrwa od 8 do 13 maja.

Serdecznie zapraszamy (wstęp wolny) do udziału we wszystkich wydarzeniach. Mamy nadzieję, że podczas wspólnych festiwalowych spotkań zjednamy sympatię ich odbiorców oraz zyskamy nowych przyjaciół książki i biblioteki.

Szczegółowy program VII Zamojskiego Festiwalu Książki w załączniku: PONIŻEJ